Home / Sport / Interi lufton për Scudetto

Interi lufton për Scudetto

Esteban Cambiasso ka thënë se Interi kurrë nuk do të luftojë për vendin e tretë në tabelë por ai e ndjen se klubi nga Milano duhet të luftojë për trofetë më të rëndësishëm.

Ekipi nga Giuseppe Meazza sezonin e kaluar u pozicionuan në vendin e nëntë, por Cambiasso është i bindur se Interi nuk duhet të luftojë vetëm për të siguruar një vend në Champions League.

“A do të merr vendin e tretë? Jo, unë kurrë nuk vendosi këtë gjë nga fillimi”, ka thënë 32 vjei për “Sky Sport”.

“E kemi fjalën për Interin dhe nuk kemi kohë që të mendojmë për shumë gjëra. Fitojmë apo humbin, ne nuk mund të mendojmë për të kaluarën”, ka thënë argjentinasi.

“Nëse luani për Interin, ju gjithmonë duhet të fitoni. Kjo nuk ndryshon asnjëherë. Nëse fitoni në një vit, ju duhet të përsëritni suksesin e njëjtë në vitin tjetër”, ka shtuar ai.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *