Home / Sport / Klubi Fudbolistik Shkëndija nga f.Vërtok i Gostivarit arrin të kualifikohet në ligën e tretë të Maqedonisë

Klubi Fudbolistik Shkëndija nga f.Vërtok i Gostivarit arrin të kualifikohet në ligën e tretë të Maqedonisë

10 gusht-Golat në këtë ndeshje u shënuan në minutën e 18-të, 50-të dhe 80-të për K.F Shkëndija dhe golashënuesi për Shkëndijën e Vërtokut është Xhemajl Ameti. Gol nderi shënuan edhe K.F Rinia e Negotinën në minute e 85-së.

Klubi Fudbolistik Shkëndija nga f.Vërtok i Gostivarit arrin të kualifikohet në ligën e tretë të Maqedonisë.
Dje me date 09/8/2013(e premte) në stadiumin e qytetit të Gostivarit K.F Shkëndija-Vërtok me një fitore 3:1 ndaj K.F Rinia – Negotinë arriti të kualifikohet në ligën e 3-të të Maqedonisë. Golat në këtë ndeshje u shënuan në minutën e 18-të, 50-të dhe 80-të për K.F Shkëndija dhe golashënuesi për Shkëndijën e Vërtokut është Xhemajl Ameti. Gol nderi shënuan edhe K.F Rinia e Negotinën në minute e 85-së. K.F Shkëndija e f.Vërtok vazhdon garën e saj në ligën e tretë të Maqedonisë dhe ndeshja e rradhës do të zhvillohet më date 17.08.2013 kundër K.F Arsimi në fshatin Çegran.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *