Home / Lajme / Maqedoni / Lirohen karburantet

Lirohen karburantet

12 gusht-Një litër i EUROSUPER BS-95 do të shitet për 81 denarë, EUROSUPER BS-98 për 82,50, ndërsa EURODIZEL (D-E V) për 69,50 denarë. Për gjysmë denarë zvogëlohet edhe çmimi i ekstra vajit të lehtë për amvisëri (EL-1) e cila do të kushtojë 58 denarë.

Benzinat prej sonte në mesnatë do të lirohen për 1,5 denarë, ndërsa dizeli për gjysmë denarë, vendosi Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE).

Një litër i EUROSUPER BS-95 do të shitet për 81 denarë, EUROSUPER BS-98 për 82,50, ndërsa EURODIZEL (D-E V) për 69,50 denarë. Për gjysmë denarë zvogëlohet edhe çmimi i ekstra vajit të lehtë për amvisëri (EL-1) e cila do të kushtojë 58 denarë.

Zvogëlimi sërish, në çmimin me pakicë të mazutir M-1 NS është për 0,297 denarë. Çmimi për kilogram i asaj energensi do të arrijë 41,410 denarë.

KRE-ja e mori vendimin për zvogëliamin e çmimit të derivateve të naftës ndaj bazës së çmimit mesatar të naftës në tregjet botërore dhe kursin e denarit në raport me dollarin.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *