Home / Sport / Messi duket si ‘Haxhi’ në Jerusalem

Messi duket si ‘Haxhi’ në Jerusalem

Lionel Messi është duket si një ‘Haxhi’ për një moment, në vizitën që po ia bën Barcelona, Lindjes së Mesme, përkatësisht Izraelit dhe Palestinës, në turneun për paqe.

Ylli argjentinas e ka vizituar qytetin e Jerusalemit, për të cilin luftojnë ta kenë të vetin këto dy shtete, ndërsa ai shihet me një kapelë në kokë, që ngjason me atë që e vendosin besimtarët e fesë Islame, pasi ta kryejnë Haxhin, por duket se kjo kapelë u takon ‘Judëve’. Njëjtë si ylli argjentinas, edhe lojtarët tjerë të Barçës dukeshin si haxhinj, pasi e vizituan ‘Murin e Lotëve’.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *