Home / Lajme / Maqedoni / Një person e ka humbur jetën, ndërsa katër janë lënduar në fatkeqësinë e komunikacionit në Sveti Nikollë

Një person e ka humbur jetën, ndërsa katër janë lënduar në fatkeqësinë e komunikacionit në Sveti Nikollë

4 gusht-Policia kumtoi se në fatkeqësinë që ka ndodhur rreth orës 4:30, jetën e ka humbur Jordan M. (36) nga Koçani, i cili ka drejtuar automobilin “Alfa Romeo” me targa slovene, ndërsa me lëndime të rënda trupore kaloi bashkëudhëtari i tij S.L. (26), po ashtu nga Koçani.

Një person e ka humbur jetën herët në mëngjes në fatkeqësinë e komunikacionit që ka ndodhur në rrugën Kumanovë – Sveti Nikollë – Ovçe Pole.

Policia kumtoi se në fatkeqësinë që ka ndodhur rreth orës 4:30, jetën e ka humbur Jordan M. (36) nga Koçani, i cili ka drejtuar automobilin “Alfa Romeo” me targa slovene, ndërsa me lëndime të rënda trupore kaloi bashkëudhëtari i tij S.L. (26), po ashtu nga Koçani.

Në fatkeqësinë është përfshirë edhe një automjet transportues “TAM” me targa kumanovare, i drejtuar nga D.A. (26) nga Kumanova.

Në vendin e fatkeqësisë është kryer ekspertizë nga ekipi i Stacionit policor në Sveti Nikollë, gjykatësi hetues dhe prokurori publik

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *