Home / Lajme / Maqedoni / Nuk ka zjarre aktive në Maqedoni

Nuk ka zjarre aktive në Maqedoni

23 gusht-Për shuarje janë angazhuar 106 persona dhe dy helikopterë të Armatës së Republikës së Maqedonisë. Personat kujdestarë dhe helikopterët qëndrojnë në vendin e zjarrit për ndjekjen e situatës, thuhet në kumtesë.

Nga Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim informojnë se sot deri në orën 13:00 nuk ka zjarre aktive në territorin e Maqedonisë. Zjarri i cili ishte aktiv në ditët paraprake në komunën e Manastirit në pjesën mes fshatrave Lisolaj dhe Drevenik është lokalizuar.

Për shuarje janë angazhuar 106 persona dhe dy helikopterë të Armatës së Republikës së Maqedonisë. Personat kujdestarë dhe helikopterët qëndrojnë në vendin e zjarrit për ndjekjen e situatës, thuhet në kumtesë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *