Home / Lajme / Maqedoni / OEMVP dhe Pro Credit Bank nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi (VIDEO)

OEMVP dhe Pro Credit Bank nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi (VIDEO)

Tetovë, 15 Gusht – Oda ekonomike e Maqedonisë veri perëndimore dhe Pro Credit Bankë filiali Tetovë sot kanë nënshkruar një marrëveshje për partneritet.

Sipas Arlinda Hasanit nga Pro Credit Bank dhe Menederes Kuçit nga Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri Perëndimore kjo marrëveshje një vjeçare parashehë shumë aktivitete të përbashkëta për përkrahjen e Biznesve të vogla dhe të mesme në vend dhe në rajon.

Ky nënshkrim i kësaj marrëveshje vjen si rezultat i interesit të Odës Ekonomike për zhvillim e biznesit të vogël dhe të mesëm si dhe interes i bankës për përkrahje të bizneseve të vogla dhe të mesme.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *