Home / Lajme / Maqedoni / Ramushi në Tetovë takohet me Thaçin Në një vjetorin e vdekjes së ARBËR XHAFERIT (VIDEO)

Ramushi në Tetovë takohet me Thaçin Në një vjetorin e vdekjes së ARBËR XHAFERIT (VIDEO)

Tetovë, 15 Gusht – Me rastin e një vjetorit të ndarjes nga jeta të ish kryetarit të PDSH-së Arbër Xhaferi sot ka qëndruar për vizitë kryetari i Aleancës për ardhmërinë e Kosovës z. Ramush Haradinaj, ku ka pasur një takim me kryetarin e PDSH-së z. Mendu Thaçi.

Pas takimit kryetari i PDSH-së Mendu Thaçi tha se me Haradinajn kemi pasur një takim ku kemi biseduar për shumë çështje ku kemi folur edhe për situatën politike në vend dhe rajon, e njoftova me situatën politike në vend ku i tregova se ne si parti bëjmë përpjekje për të integruar vendin por njëkohësit i tregova se shqiptarëve të Maqedonisë për çdo dit u përkeqësohet gjendja tha Thaçi.

Ndërsa Ramush Hradinaj Kryetar i Aleacës për Ardhmërin e Kosovës tha se kur u bë varimi i z. Arbër Xhaferit nuk ishte këtu por sot kamë fatin të jemë në përvjetorin e parë të vdekjes ku u takova edhe me mikun tim dhe me kryetrin e partisë me të cilin kemi nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi.

Ndërsa në orët e para të ditës kryesia e qendrore e Pdsh-së në shenjë mirënjohje vendosën lule në varrin e kryetarit të parë të PDSH-së Arbër Xhaferi i cili ndroi jetë vitin e kaluar pas një sëmundje të rëndë.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *