Home / Lajme / Maqedoni / Shënohet njëvjetori i ndarjes nga jeta e Arbër Xhaferit (VIDEO)

Shënohet njëvjetori i ndarjes nga jeta e Arbër Xhaferit (VIDEO)

Tetovë, 15 Gusht – Me rastin e 1 vjetorit të nadrjes nga jeta të kryetarit të parë të PDSH-së Arbër Xhaferi sot në pallatin e kulturës është organizuarë një akademi përkujdimore ku ka marrë opjes edhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj.

Në falimine tyre Ramush Haradinaj tha se Arbër Xhaferi ka qenë i të gjithëve, ndërsa Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi tha se Arbër Xhaferin ne nuk e përkujtojm një her në vit por çdo ditë në çdo vendim që marrim.

Si një mik i Tijë fjalë pati edhe Faik Mustafa i cili tha Arbëri nuk ka vdekurë po ai është gjallë me veprat e tijë dhe këshillat e tija.

Gjithashtu lexo

Themeluesi dhe milioneri i Lëvizjes Besa në konventën e PDSH-së

Themeluesi, ideologu dhe milioneri i Lëvizjes BESA: Adnan Ismaili ( pronar i Logos-A dhe Tv …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *