Home / Lajme / Maqedoni / Shkup: Vritet 26 vjecari Xhemaledin M.

Shkup: Vritet 26 vjecari Xhemaledin M.

Shkup, 11 Gusht – Në kohë të pakonfirmuar saktë sot në Shkup në rrugën “Aleksander Urdarevski”, në rrugën lokale e cila i lidhë lagjen Butel dhe fshatin Mirkovcë, tani për tani autorë të panjohur, siç informon nga MPB-ja, ka gjuajtur disa plumba drejtë Xhemlajdein M. në pjesën e kokës dhe pjesën e sipërme të trupit.

Sot në mëngjes me armë zjarri është vrarë shkupjani Xhemajledin M. (1987).

Në kohë të pakonfirmuar saktë sot në Shkup në rrugën “Aleksander Urdarevski”, në rrugën lokale e cila i lidhë lagjen Butel dhe fshatin Mirkovcë, tani për tani autorë të panjohur, siç informon nga MPB-ja, ka gjuajtur disa plumba drejtë Xhemlajdein M. në pjesën e kokës dhe pjesën e sipërme të trupit.

Trupin e Xhemalejdinit e ka vërejtur E.S (1986) nga fshati Bërnjaci-Shkup, e cilia e ka paraqitur rastin. Ekspertizë në vendngjarje është kryer nga gjykatësit hetues, zëvendës prokuri publik dhe ekipi i SPB-Shkup.

Me urdhër të gjykatësit hetues, mbi trupin e të vdekurit do të kryhet autopsi.

SPB-Shkup ndërmerr masa për gjetjen e autorit.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *