Home / Sport / Shumë ‘VIP’-a te Shkëndija

Shumë ‘VIP’-a te Shkëndija

Në shoqëri të drejtuesve të rrinjë ishite edhe kryetarja e Komunës së Tetovës, Tetuta Arifi, ish-kryetari i Komunës së Tetovës, Sadi Bexheti, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokri, vëllau i futbollistit të Bayernit, Xherdan Shaqirit dhe shumë figura tjera të njohura.

Hyrja e ‘Ecologut’ si sponsor te Shkëndija, ka bërë që kjo skuadër të zgjerojë miqësitë e saja në vend dhe rajon. Në ndeshjen e parë sezonale, në ‘VIP Lozhë’ u gjetën shumë persona të njohur nga vendi dhe jashtë. Lazim Destani me djemt e tij Nazif dhe Blerim Destanin (ky i dyti aktor i njohur). Në shoqëri të drejtuesve të rrinjë ishite edhe kryetarja e Komunës së Tetovës, Tetuta Arifi, ish-kryetari i Komunës së Tetovës, Sadi Bexheti, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokri, vëllau i futbollistit të Bayernit, Xherdan Shaqirit dhe shumë figura tjera të njohura. Vlen të ceket se edhe mediat kishin interes të madh për këtë përballje, me atë që nga ato maqedone i pranishëm ishte vetëm ‘Makedonski Sport’. Renesansa e Shkëndijës tërhoqi vëmendjen edhe të mediave kosovare, me RTK-në, KLAN Kosovën dhe gazetën Zeri që kishin vendosur të vizitojnë ndeshjen e Shkëndijës.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *