Home / Sport / Suarez: Dua të largohem

Suarez: Dua të largohem

Luis Suarez nuk heq dorë nga largimi. Sulmuesi uruguaian ka kërcënuar edhe njëherë se do të bëjë kërkesë për transferim nëse klubi nuk e lejon të largohet te Arsenali. Gjatë një interviste për “The Daily Telegraph” ai u shpreh se Liverpuli duhet të zbatojë marrëveshjen që ka arritur me të.

Sulmuesi i Liverpool, Luis Suarez, ka qenë i lidhur me një lëvizje drejt Arsenalit gjatë gjithë verës. 26- vje☼ari konfirmon se dëshiron të largohet nga klubi dhe është i gatshëm për të shkuar në një tjetër klub. Ai zbulon se do të paraqesë një kërkesë transferimi në fund të javës nëse Liverpool nuk e le të shkojë.
“Unë kam thënë menaxherit që unë dua të largohem. Unë dua të luaj në Ligën e Kampionëve dhe është një klub që më ofron mundësinë”, thotë Suarez për “The Telegraph”.
Klubi në fjalë është Arsenali i cili më parë bëri një ofertë për Suarez, një milionë paund më shumë duke e çuar ofertën në 41 milionë paund.
“Sezonin e kaluar, kam pasur mundësi për të shkuar në një klub të madh evropian. Nuk u largova për Brendan Rodgers sepse klubi më premtoi për të arritur Ligën e Kampionëve. Roxhers më tha : “qëndro edhe një sezon këtu dhe të jap fjalën time që unë personalisht do të lejoj që të mund të largoheni nga klubi në qoftë se ne nuk arrijmë Ligën e Kampionëve”-tha sulmuesi i “The reis”.
Suarez dha gjithçka për Liverpulin në sezonin e kaluar por sërish klubi nuk arriti dot të kualifikohej.
Suarez tha se ai nuk po e lë skuadrën për ta dëmtuar dhe se e dinë shumë mirë që tifozët do të mërziten nga largimi i tij. Por ai beson se është normale që çdo lojtarë të synoj për sa më lart, dhe Liga e Kampioneve është kompeticioni që e duan të gjithë.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *