Home / Lajme / Maqedoni / VMRO-DPMNE me apel deri te Zhernovski të vazhdojë ndërtimi i garazhës në kate

VMRO-DPMNE me apel deri te Zhernovski të vazhdojë ndërtimi i garazhës në kate

12 gusht-“Nuk pamë asnjë projekt serioz më këto 100 ditë nga ai. Vetëm duke vepruar si viktimë dhe prishje të atyre të filluara. Kuptohet, nuk e vlerësojmë vlerën e shtyllës së larguar, e cila ishte goditur nga një automjet, projekt në të cilin Zhernovski i kushtoi kujdes të detyruar para syve të të gjithë mediave maqedonase”, thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së.

VMRO-DPMNE apelon drejt kryetarit të komunës Andrej Zhernovski ta vazhdojë ndërtimin e garazhës në kate në komunën e Qendrës sepse komunës i duhen parqe dhe kopshte dhe garazha në kate, qëndron në reagimin e partisë pas vendimit të komunës për ndërprerjen e garazhës në kate.

“As nuk i pyeti qytetarët nëse duhet ta ndërpresë ndërtimin e garazhës në kate, as nuk kumtoi se sa kopshte dhe parqe dhe me ç’farë vlere individuale do të ndërtojë në vendin e garazhës në kate”, qëndron në reagimin.

VMRO-DPMNE e konsideron aktin për ndërprerjen e ndërtimit të garazhës në kate është edhe një dëshmi për joaftësinë e Zhernovskit ta udhëheqë komunën Qendër.

“Nuk pamë asnjë projekt serioz më këto 100 ditë nga ai. Vetëm duke vepruar si viktimë dhe prishje të atyre të filluara. Kuptohet, nuk e vlerësojmë vlerën e shtyllës së larguar, e cila ishte goditur nga një automjet, projekt në të cilin Zhernovski i kushtoi kujdes të detyruar para syve të të gjithë mediave maqedonase”, thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *