Home / Sport / Zvicra e shqiptarëve mposht Brazilin

Zvicra e shqiptarëve mposht Brazilin

Megjithëse rezultati në fund doli të jetë vetëm 1:0 për Zvicrën, me autgolin e Dani Alves, Zvicra ka mundur të shënoj edhe shumë herë të tjera në veqanti nga gjuajtjet e Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës nga distanca.

Zvicra e Shaqirit, Xhakës, Behramit, Xhemailit e Mehmedit, e ka “shkelur” Brazilin e yjeve Neymar, Oscar, Lucas, Silva, Alves etj.
Megjithëse rezultati në fund doli të jetë vetëm 1:0 për Zvicrën, me autgolin e Dani Alves, Zvicra ka mundur të shënoj edhe shumë herë të tjera në veqanti nga gjuajtjet e Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës nga distanca.
Shaqiri, Xhaka, Behrami e Xhemaili e udhëhoqën mesfushën e Zvicrës ndërsa nga fundi u inkuadrua edhe sulmuesi, Admir Mehmedi.
Me këtë lojë Zvicra tregoi edhe njëherë se ka një skuadër shumë cilësore dhe përveq kualifikimit në botërorin Brazili 2014 , ata synojnë edhe shumë më tepër.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *