Home / Sport / Agim Ibraimi vazhdon në Seria A Cagliari

Agim Ibraimi vazhdon në Seria A Cagliari

Futbollisti tetovar i Mariborit te Sllovenise, Agim Ibraimi transferohet ne Seria A te Italise te skuadra e Kaljarit.

Skuadra italiane nga Seria A, Cagliari si duket ka fituar betejën rreth angazhimit të futbollistit shqiptar Agim Ibraimi, për të cilin kohën e fundit interesim të madh kanë pasur Atletiko Madrid, Porto dhe disa skuadra tjera . Në momentin e fundit të afatit kalimtar drejtuesit ekipit Italian Cagliari kanë bërë të njohur për arritjen e marrëveshjes me futbollistin Agim Ibraimi edhe pse nënshkrimi i kontratës do të zyrtarizohet të hënën. Sa i përket detajeve të kontratës akoma nuk ka asgjë zyrtare që do të thotë se çdo gjë rreth transferim ët tij do të bëhet publike me datën 2.09. 2013 e hënë. Lajmin për transferin e Agim Ibraimit nga NK Maribor të në ekipin Seria A, Cagliari tani më e kanë publikuar edhe mediet sllovene.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *