Home / Lajme / Maqedoni / Arifi takoi Arta Daden dhe Aldo Bumçin (VIDEO)

Arifi takoi Arta Daden dhe Aldo Bumçin (VIDEO)

Tetovë, 24 Shtatorë – Kryetrja e komunës së Tetovës sot ka priturë në takim deputetët nga Shqipëria Arta Dade dhe Aldo Bumçi.

Kryetrja e komuëns së Tetovës Teuta Arifi tha se ishtë një kënaqësi që në komunën e Tetovës janë duke ardhurë personalitete të njohura të politikës shqiptare, dhe mendoj se kemi munësi të bashkëpunojmë me komunat shqiptare në aspekte kulturore si dhe një bashkëpunim institucional.

Ndërsa deputetja socialiste Arta Dade tha se ishte diçka e pamudur që të vija në Maqedoni dhe të mos vijë në Tetovë të takoj Teuta Arifin me të cilën kemi bashkëpunuar dhe më herët si dy politikane femra.

Nëtë këtë takim ishte i pranishëm edhe ambasadori i shqipërisë në Maqedoni Arben Çejku.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *