Home / Lajme / Maqedoni / Bejta përuron “rrugën e dibrës” (VIDEO)

Bejta përuron “rrugën e dibrës” (VIDEO)

Gostivar, 14 Shtator – Në mënyrë solemne, është lëshuar sot në Gostivar rruga e re që lidh dy lagjet më të mëdha të Gostivarit, ’18 Nëntorin’ dhe ‘lagjen e Dibrës’, me çrast u rënuan edhe një numër i madh i objekteve me qëllim të hapjes së kësaj rruge.

Kreu i komunës së Gostivarit Nevzat Bejta ka falenderuar sot banorët që lëshuan pronat e tyre për tu hapur kjo rrugë.

Banorët e dy lagjeve, kanë përshëndetur investimin e sotëm të komunës së Gostivarit, duke kërkuar që investime të këtilla të ketë më shpesh.
Përndryshe projekti ka filluar para dy muajsh dhe për një afat rekord, punët u kryen nga firma “Magnum” e Gostivarit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *