Home / Lajme / Maqedoni / Fatkeqesi komunikacioni. Humb jeten 51 vjecari Sulejman M nga Rostusha

Fatkeqesi komunikacioni. Humb jeten 51 vjecari Sulejman M nga Rostusha

08. Shtator… Ngjarja tragjike ndodhi mbreme reth ores 19,oo ne aksin rugor Kriva Pallank- Kumanove

8 shtator- Viktimë e re ka ra në aksidentin në aksin rrugor Kriva Pallankë-Kumanovë. Në aksidentin fatkeq e cila ndodhi rreth orës 19 jetën ka humbur 51 vjecari Sulejman M. nga Rostushja e Gostivarit.

Prej policisë informojnë se deri te aksidenti ka ardhur pasi që Sulejmani i cili ka drejtuar me veturën “Opel Vektra” ka humbur kontrollin e veturës dhe ka dalë nga rruga.

Ai u është nënshtruar plagëve, ndërsa në aksidentin me lëndime të rënda ka pësuar edhe bashkëfshatari A.B. Personi i lënduar është dërguar në Qendrën klinike në Shkup, ndërsa trupi i të vdekurit është dhënë në obdukcion.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *