Home / Sport / Fellaini te Unitedi

Fellaini te Unitedi

Evertoni ka konfirmuar shitjen e Marouane Fellainit te Manchester Unitedi për një shumë prej 32 milionë eurosh.

Përfaqësues të Djajve të Kuq janë angazhuar maksimalisht në ditën e fundit të afatit kalimtar që ta sjellin në skuadër mesfushorin belg dhe në fund ia kanë arritur qëllimit.

Mirëpo, Evertoni ka vepruar për mrekulli duke transferuar dyshen e mesfushës, Gareth Barry (në formë huazimi) dhe James McCarthyn (për 13 milionë funte).

Po ashtu, më herët njoftuam se edhe Romelu Lukaku do ta kalojë sezonin 2013/2014 te Toffees.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *