Home / Sport / FIFA paralajmëron ekipet kombëtare

FIFA paralajmëron ekipet kombëtare

Një video e publikuar në faqen zyrtare të FIFA-s në internet shpjegon mënyrën se si funksionon EWS-ja, përfshi këtu edhe mënyrën se si kompania analizon, atë që konsiderohet si një kompleks ndërkombëtar i tregjeve të basteve sportive, por edhe procesin se si modelet e dyshimta apo incidentet e ndryshme raportohen drejt trupës qeverisëse të futbollit botëror.

Ndërkohë që ekipet kombëtare në të gjithë botën përgatiten për një javë të ngjeshur me ndeshje kualifikuese, të vlefshme për Botërorin “Brazil 2014”, jashtë fushave të blerta kompania vartëse e FIFA-s “Early Warning System GmbH” (EWS) po përgatitet gjithashtu për një periudhë tepër të ngarkuar, sa i përket monitorimit të koefiçentëve të basteve për ndonjë bast të dyshimtë.

Deri më tani, EWS ka monitoruar të 649 ndeshjet e luajtura gjatë kualifikueseve të Botërorit të vitit të ardhshëm dhe po punon me mbi 400 operatorë bastesh, si dhe rregullatorë të bastvënieve, për të mbrojtur ndeshjet e futbollit në të gjitha kompeticionet e organizuara nga FIFA.

Një video e publikuar në faqen zyrtare të FIFA-s në internet shpjegon mënyrën se si funksionon EWS-ja, përfshi këtu edhe mënyrën se si kompania analizon, atë që konsiderohet si një kompleks ndërkombëtar i tregjeve të basteve sportive, por edhe procesin se si modelet e dyshimta apo incidentet e ndryshme raportohen drejt trupës qeverisëse të futbollit botëror.

Në video shfaqen drejtori i Sigurisë së FIFA-s, Ralf Mutschke, menaxheri i përgjithshëm i EWS, Detlev Zenglein, si dhe menaxheri analizues i kompeticionit, Jonas Pfandler, të cilët raportojnë gjithçka nga zyrat e EWS.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *