Home / Lajme / Maqedoni / Gjenden eshtra gjatë punimeve në Gostivar

Gjenden eshtra gjatë punimeve në Gostivar

20 shtator-Gjatë kryerjes së punëve me eskavator ka marrë pjesë 55 vjeçari nga Gostivari I.H, I cili mënjëherë ka ndërprerë punët dhe e ka njoftuar investitorin, ndërsa ai pak kohë më pas ka njoftuar edhe Policinë e Gostivarit.Eshtrat janë gjetur në afërsi të trotuarit, ku deri më tash ka pasur një local hotelerik.

Pasditen e djeshme rreth orës 17.00, gjatë hapjes së themeleve për ndërtim të objektit banesor në rrugën e Ilindenit në Gostivar, në një thellësi rreth një metër e gjysëm janë gjetur disa eshtra me prejardhje të panjohur.

Gjatë kryerjes së punëve me eskavator ka marrë pjesë 55 vjeçari nga Gostivari I.H, I cili mënjëherë ka ndërprerë punët dhe e ka njoftuar investitorin, ndërsa ai pak kohë më pas ka njoftuar edhe Policinë e Gostivarit.Eshtrat janë gjetur në afërsi të trotuarit, ku deri më tash ka pasur një local hotelerik.

Më hollësisht për këtë ngjarje do tju informojnë në edicionet e lajmeve në Tv Koha.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *