Home / Lajme / Maqedoni / Hajredin Kuçi nuk vjen në Shkup

Hajredin Kuçi nuk vjen në Shkup

12 shtator-Nuk është momenti i përshtatshëm të shkojmë në Shkup dhe të paguajë 2 eruo kur të hy në Maqedoni dhe 5 euro për veturën, ka thënë Kusari.

Edhe pse ishte njoftuar se sot në Shkup do të qëndrojë zv kryeministri i Kosovës Hajedin Kuçi, siç mëson Alsat M ardhja e tij nuk është e sigurtë. Pala Kosovare nuk dëshiron të vijë para se të heqen taksat për qytetarët e saj. Këtë dje e konfirmoi edhe Mimoza Kusari në përgjigjen homolugut të saj Peshevski për duel televiziv. Nuk është momenti i përshtatshëm të shkojmë në Shkup dhe të paguajë 2 eruo kur të hy në Maqedoni dhe 5 euro për veturën, ka thënë Kusari.
Palët dje ishin optimistë se sot me vizitën e Kuçit në Shkup mund të vijë deri tek zgjidhja e problemit mes dy shteteve.ALSAT

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *