Home / Lajme / Rajon / Kusari-Lila: Kjo situatë mund të lë pasoja

Kusari-Lila: Kjo situatë mund të lë pasoja

10 shtator-Ajo në intervistë për “Epoka e re” ministrja Kusari-Lila ka thënë se mbyllja e kufirit në të dyja anët, është një situatë jo e këndshme, e cila mund të lë pasoja.

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Mimoza Kusari-Lila, ka paralajmëruar se situate e krijuar ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë mund të lë pasoja.
Ajo në intervistë për “Epoka e re” ministrja Kusari-Lila ka thënë se mbyllja e kufirit në të dyja anët, është një situatë jo e këndshme, e cila mund të lë pasoja.

“Tejkalimi i kësaj situate varet nga vullneti i Qeverisë së Maqedonisë. Duhet të kthehemi në pikën zero, ku kemi qenë, pa ndonjë ndalesë apo kushtëzim të lëvizjes së lirë të mallrave apo të qytetarëve”, ka thënë Kusari-Lila. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *