Home / Lajme / Maqedoni / Kush grumbullon para ne emer te SHVL-UCK-se

Kush grumbullon para ne emer te SHVL-UCK-se

Shkup, 21 shtator – Shoqata e Veteranëve të Luftës (SHVL) të UÇK-së u tërheqë vërejtjen për së fundmi herë të gjithë individëve dhe grupeve që flasin e grumbullojnë mjete në emër të SHVL të UÇK-së.

Shkup, 21 shtator – Shoqata e Veteranëve të Luftës (SHVL) të UÇK-së u tërheqë vërejtjen për së fundmi herë të gjithë individëve dhe grupeve që flasin e grumbullojnë mjete në emër të SHVL të UÇK-së.

“Lusim udhëheqësit e partive politike shqiptare, kryetarëve të komunave shqiptare, njerëzve me ndikim në popull që të mos u lënë hapësirë atyre që shfaqin huti e përçarje në mesin e veprimtarëve, familjeve të Dëshmorëve, atdhetarëve brenda dhe jashtë vendit”, thuhet në komunikatën e SHVL-së.

Udhëheqja legjitime e SHVL të UÇK-së daton nga maji i vitit 2002, kurse ajo është plotësuar me dy anëtarë pasi ata kanë rënë nga armiqtë e kombit tonë.

“Këshilli i përgjithshëm është partiak. Mjekët specialistë të cilët kanë caktuar shkallën e invaliditetit – poashtu. Administrata e kontrolluar nga UÇK”, thuhet në fund të komunikatës të nënshkruar nga kryetari Fazli Veliu.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *