Home / Sport / Mancini trainer i ri i Gallatasarait

Mancini trainer i ri i Gallatasarait

Klubi turk i Gallatasarajit ka gjetur akordin për të marrë italianin Roberto Mancini si trajner të ri duke zëvendësuar Fatih Terim, shkruan sot shtypi turk.

Megjithatë ky lajm vërtetohet edhe nga vetë skuadra turke, e cila në tuiter ka publikuar një fotografi të presidentit të saj Unal Aysal dhe Roberto Mancinit. Mediat turke shkruajnë se Mancini ka firmosur kontratë 3 vjeçare, me një pagë prej 5.5 milion euro, e cila me bonuset do të arrinte deri në 6 milion euro në vjet. Për trajnerin Italian ky është angazhimi i parë, pasi këtë verë u largua nga Mançester Siti edhe atë pasi në finale të FA Kup u mund nga Vigani.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *