Home / Sport / Maqedonia e turpëroi Serbinë

Maqedonia e turpëroi Serbinë

Befasinë e fundit na e dhuroi kombëtarja e Maqedonisë, e cila ka demoluar Serbinë. Maqedonasit fal një loje të fortë në mbrojtje dhe një sulmi të saktë ka shënuar fitore me rezultat të thellë prej 89:75.

Përfundimisht kampionati i sivjetmë evropiani basketbollit për meshkujt mund të quhet “kampionat i befasive”.

Pas dy xhirove me surpriza duket se ky kampionat nuk do të ndalet së na surpizuari.

Befasinë e fundit na e dhuroi kombëtarja e Maqedonisë, e cila ka demoluar Serbinë. Maqedonasit fal një loje të fortë në mbrojtje dhe një sulmi të saktë ka shënuar fitore me rezultat të thellë prej 89:75.

Pas kësaj fitore përfaqësuesja maqedonase ka një fitore dhe dy humbje ndërsa reprezentuesit serb kanë një humbje dhe dy fitore. Ndeshjen e radhës Maqedonia e luan të dielën kundër Bosnjë e Hercegovinës.

Ndërkaq, edhe Franca ka arrin të triumfoj. Francezët ishin më të suksesshëm në ballafaqim me Izraelin, pasi që realizuan fitore me rezultat të thellë 82:63. Franca tani ka dy fitore dhe një humbje ndërsa Izraeli mbetet pa asnjë fitore nga tre ndeshje të zhvilluara.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *