Home / Sport / Mourinho: Gjashtë kandidatë për kampion të Anglisë

Mourinho: Gjashtë kandidatë për kampion të Anglisë

Tottenhami pas pesë xhirove zë pozitën e dytë me 12 pikë, sa ka edhe lideri, Arsenali. Chelsea do të luajë të shtunën me Tottenhamin në kuadër të xhiros së gjashtë.

Trajneri portugez i Chelesat, Jose Mourinho ka vlerësuar Tottenhamin si skuadër kandidate për të fituar Premier Leaguen e Anglisë këtë stinor.

Tottenhami pas pesë xhirove zë pozitën e dytë me 12 pikë, sa ka edhe lideri, Arsenali. Chelsea do të luajë të shtunën me Tottenhamin në kuadër të xhiros së gjashtë.

“Tottenhami është kandidat serioz për titull. Ka blerë lojtarë të kalibrit të lartë. Gjashtë skuadra janë duke garuar për titullin. Çdonjëra nga gjashtë skuadrat mund të përfundojë e para dhe çdonjëra nga to mund të përfundojë e gjashta”, ka thënë Mourinho, transmeton BBC.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *