Home / Lajme / Maqedoni / Nderoi jete veprimtari Ismailaki Ahmedi

Nderoi jete veprimtari Ismailaki Ahmedi

27 Shtator… Pas nje semundje te shkurte e te rende me date 24 Shtator ne Osllo nderoi jete Ismailaki Ahmedi

më datë 24.09.2013, në Oslo të Norvegjisë në moshën 49 vjeçare ndërroi jetë, vëllau, miku, shoku ynë ISMAILAKI AHMEDI, me origjinë nga Tetova.
Tani i ndjeri Ismailaki Ahmedi ishte nje ndër veprimtarët e celulave të para kombëtare në Norvegji dhe luftëtari I lirisë, I cili ju bashkangjit radhave të UCK-së, në Kosovë, Luginë të Preshevës e Iliridë. Veprimtaria e tij atëdhetare ishte e madhe dhe do të mbetet e pa shlyer për ne shqiptarët e diasporës dhe vendlindjes te cilen e deshti më së shumti.
Varrimi i te ndjerit behet sot pas faljes se Namazit te Xhumase ne varezat e qytetit ne Tetove.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *