Home / Lajme / Maqedoni / Nesër në ora 22:44 minuta fillon stina e vjeshtës

Nesër në ora 22:44 minuta fillon stina e vjeshtës

Shkup, 21 shtator – Pas temperaturave të larta të verës në Maqedoni, gjatë ditës së nesërme më 22 shtator në ora 22 e 44 minuta, fillon stina e vjeshtës.

Shkup, 21 shtator – Pas temperaturave të larta të verës në Maqedoni, gjatë ditës së nesërme më 22 shtator në ora 22 e 44 minuta, fillon stina e vjeshtës.

Në këtë ditë në hemisferën jugore fillon stina e pranverës. Të dielën Dielli do të lindë në orën 6 e 27 minuta kurse do të perëndojë në orën 18:37 minuta.

Largësia e Tokës nga Dielli do të jetë diku rreth 150,1 milionë kilometra. Vjeshta do të përfundojë më 21 dhjetor në orën 18 e 11 minuta.

Ky vit në Maqedoni dhe në Ballkan ka qenë mesatarisht i nxehtë, dukshëm më i freskët se viti i kaluar kur temperaturat kishin kaluar disa herë mbi 40 gradë celsius.

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *