Home / Lajme / Maqedoni / Nxënësit e shkollës Wilson shёnojnё 11 Shtatorin

Nxënësit e shkollës Wilson shёnojnё 11 Shtatorin

11 shtator-
Tё gjithë nxënësit e shkollës Woodroë Wilson, tё organizuar nga stafi i shkollёs, i’u përgjigjen kёtij qёllimi bamirёsie duke akumuluar njё sasi tё konsiderueshme ushqimesh nga mё tё ndryshmet.

Me rastin e shënimit tё tragjedisë sё 11 Shtatorit, Ambasada Amerikane nё Shkup, nё bashkëpunim me Kryqin e Kuq, organizoi sot eventin përkujtimor “Blood and Food Drive” pёr dhurim gjaku dhe ushqime.

Tё gjithë nxënësit e shkollës Woodroë Wilson, tё organizuar nga stafi i shkollёs, i’u përgjigjen kёtij qёllimi bamirёsie duke akumuluar njё sasi tё konsiderueshme ushqimesh nga mё tё ndryshmet.

Nё ambasadё, nxёnёsit u takuan me ambasadorin amerikan Paul D. Wohlers dhe pёrfaqёsues tё Kryqit tё Kuq. Mё pas ata shkarkuan ushqimet nga furgonёt dhe ua dorёzuan anёtarёve tё Kryqit te Kuq.

Ёshtё viti i pestё me rradhё qё ambasada amerikane organizon njё event tё kёtillё, dhe vilsonasit shpresojnё, dhe e kanё pёr qёllim tё jenё bamirёs tё pёrvitshёm nё kuadёr tё aktiviteteve tё tyre tё rregullta qё shёrbejnё komunitetin.(portalb)

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *