Home / Sport / Perez: Shitëm Ozil se shkonte pas femrave

Perez: Shitëm Ozil se shkonte pas femrave

“Nuk ishte një profesionist pasi kishte obsesion femrat. Dilte natën pa fjetur për orë të tëra dhe i ati i tij Mustafa bënte sikur nuk kuptonte asgjë. Kur u ulëm për rinovimin ne i ofruam një kontratë me 6.5 milionë Euro në sezon deri në vitin 2018 por ai kërkonte 2 milionë më shumë. Nuk e gjetëm gjuhën e përbashkët sepse ai mbante kontakte edhe me skuadra të tjera. Mungesa e seriozitetit nga lojtari dhe sjellja e agjentit të tij na detyruan ta pranonim ofertën e Arsenalit për 50 milionë Euro”, tha Perez.

Kohë të turbullta në ambientet e Realit ku të gjithë dalin kundër të gjithëve.

Shitja e Ozil te Arsenali dhe blerja e Bale ka thyer ekuilibrat në grupin merengues. E për ti vënë kapakun të gjithë këtyre turbullirave që po ndodhin në kampin madrilen përkujdeset Presidenti Florentino Perez me një deklaratë bombastike është duke konfirmuar zërat e mediave rozë se obsesioni i tij për bukuroshen Aida Yespica u bë shkak për vendimin e tij ekstrem.

“Nuk ishte një profesionist pasi kishte obsesion femrat. Dilte natën pa fjetur për orë të tëra dhe i ati i tij Mustafa bënte sikur nuk kuptonte asgjë. Kur u ulëm për rinovimin ne i ofruam një kontratë me 6.5 milionë Euro në sezon deri në vitin 2018 por ai kërkonte 2 milionë më shumë. Nuk e gjetëm gjuhën e përbashkët sepse ai mbante kontakte edhe me skuadra të tjera. Mungesa e seriozitetit nga lojtari dhe sjellja e agjentit të tij na detyruan ta pranonim ofertën e Arsenalit për 50 milionë Euro”.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *