Home / Sport / Reali 533 milion, Barca 218 milion

Reali 533 milion, Barca 218 milion

Skuadra e Real Madridit është skuadra që ka investuar dy herë më shumë se Barcelona viteve të fundit. Reali për të bërë projektin galaktik, ka investuar 533 milionë euro.

Dy skuadrat më të fuqishme vitet e fundit në futbollin evropian, Barcelona e Real Madridi vazhdojnë të dominojnë tregun me transfere të shtrenjëta në La Liga.

Skuadra e Real Madridit është skuadra që ka investuar dy herë më shumë se Barcelona viteve të fundit. Reali për të bërë projektin galaktik, ka investuar 533 milionë euro.

Blerja e Bale, Ronaldos, Illarramendit, Benzemas dhe Alonsos janë më të shtrenjëtat te Reali. Në anën tjetër Barcelona ka dyfish kosto më të ulët të transfereve në krahasim me Realin.

Barca ka investuar 218 milionë euro në vitet e fundit. Neymar, Alves dhe Fabregas janë blerjet më të shtrenjëta.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *