Home / Sport / Roma mposht Lazion, Llorente shënon gol për Juven

Roma mposht Lazion, Llorente shënon gol për Juven

Në derbin e kryeqytetit nuk u pa lojë fort e pëlqyeshme dhe fort sulmuese. Goli i parë u shënua vetëm në minutën e 72-të nga Federico Balzaretti, kurse në minutën e 90 në 2:0 e shtoi epërsinë Adem Lajiq. Lorik Cana luajti tërë ndeshjen, por në minutën e 76-të u ndëshkua me karton të verdhë.

Derbi i kryeqytetit italian, ndërmjet skuadrave Roma dhe Lazio i takoi kësaj të parës, e cila mposhti rivalët e qytetit me rezultatin 2:0 dhe tashti pas javës së katërt kryesojnë tabelën me pikë maksimale (12), para Interit me 10 dhe Juventusit gjithashtu me 10 pikë.

Renditja tabelore ndryshoi më vonë paso Napoli mori tre pikë nga dueli kundër Milanit në San Siro.

Në derbin e kryeqytetit nuk u pa lojë fort e pëlqyeshme dhe fort sulmuese. Goli i parë u shënua vetëm në minutën e 72-të nga Federico Balzaretti, kurse në minutën e 90 në 2:0 e shtoi epërsinë Adem Lajiq. Lorik Cana luajti tërë ndeshjen, por në minutën e 76-të u ndëshkua me karton të verdhë.

Rezultatet:
Sassuolo 0 – 7 Inter
Atalanta 0 – 2 Fiorentina
Bologna 1 – 2 Torino
Catania 0 – 0 Parma
Juventus 2 – 1 H. Verona
Roma 2 – 0 Lazio

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *