Home / Sport / Sissoko largohet nga PSG

Sissoko largohet nga PSG

Paris Saint-Germain ka zbuluar në faqen zyrtare se Mohamed Sissoko është liruar nga klubi me efekt të menjëhershëm.

Mesfushori nga Mali kishte kontratë me PSG-në deri në verën e viti 2014, por të dyja palët janë pajtuar t’i japin fund marrëveshjes ekzistuese, me qëllim që ta lejojnë atë t’i bashkohet ndonjë klubi tjetër jashtë afatit kalimtar.

“Paris Saint-Germain dhe Mohamed Sissoko kanë arritur marrëveshje për t’i dhënë fund kontratës ekzistuese, duke e liruar lojtarin për të lidhur kontratë me ndonjë klub tjetër evropian”, thuhet në deklaratën e klubit.

28-vjeçari iu bashkua klubit francez nga Juventusi në verën e vitit 2011 dhe bëri 28 paraqitjen për klubin.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *