Home / Lajme / Maqedoni / Tërmet në pjesën lindore të Maqedonisë

Tërmet në pjesën lindore të Maqedonisë

20 shtator-Sipas njoftimeve të observatorit seizmologjik pranë Fakultetit Matematiko – Natyror në Shkup, tërmeti ka ndodhur rreth orës 06.00 të mëngjesit ku janë përfshirë qytetet e Pehçevës, Berovës dhe rrethina.

Dy tërmete me intensitet prej 3 gradëve sipas shkallës së Rihterit kanë goditur sot në mëngjes një pjesë të Maqedonisë Lindore.

Sipas njoftimeve të observatorit seizmologjik pranë Fakultetit Matematiko – Natyror në Shkup, tërmeti ka ndodhur rreth orës 06.00 të mëngjesit ku janë përfshirë qytetet e Pehçevës, Berovës dhe rrethina.

Gjithashtu lexo

Deskoski: Drama me Serbinë i ka rrënjët më të thella sesa që mundohet të tregojë Vuçiq (Video)

Epilog i mirë i dramës së panevojshme, e cila ka rrënjë më të thella nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *