Home / Lajme / Maqedoni / Tetovari nga Danimarka drejt Tetovës me biçikletë (VIDEO)

Tetovari nga Danimarka drejt Tetovës me biçikletë (VIDEO)

09 Shtator – Ndonëse duket e pabesueshme por është e vërtet, tetovari Sabedin Asllani bashkë me danesin Torben Johansen janë duke ardhur me biçikleta nga Kopenhageni i Danimarkës drejtë Tetovës.

Ata deri më tani kanë udhëtuar rreth 1700 kilometra me biçiketa ndërsa për të aritur në maqededoni u kanë ngelur edhe më pak se një mijë kilometra.
Sabedini për Televizionin Koha në një bisedë telefonike thotë se kjo është një ëndër e tij dhe kjo ëndër pas përgatitjeve të shumta është duke u bërë realitet, biçikletën e kam pasion dhe ardhja me biçiklet ka qenë një ëndër e kahëmotëshme dhe kjo pas një pune të madhe është duke u bërë realitet. Çdo herë kamë ëndëruar që të vijë në tetovë me biçikletë por të gjithë më thonin se është diçka e pamundur, por gjeta mbështetje nga miku im danes Torben Johansen i cili ishte i gatshëm që të niset drejt udhëtimin tim avaturier.
Udhëtimi i tijë bashkë me kolegun danes është në ditën e dhjetë dhe tani për mometin jami në shtetin e Sërbisë, ndërsa në bazë të planit ata do të udhëtojnë edhe dy ditë për të ariturë deri në qytetin e Tetovës.
Ndonse për shumë sportistë kjo duket e pamundurë, por dëshira e njeriut dhe puna mund të bëjnë të pamundurën dhe kjo mund të vërtetohet më së miri me ardhjen e Sabedinin me biçikletë nga Danimarka. Ai në Danimark është pjesë e një klubit të biçikletistëve ku deri ma tani ka marrë shumë çmime të rëndësishme ndërkombëtare.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *