Home / Lajme / Maqedoni / Zjar në Çiflik, digjet shtalla lëndohet një fëmijë (VIDEO)

Zjar në Çiflik, digjet shtalla lëndohet një fëmijë (VIDEO)

Tetovë, 14 Shtator – Sot në mes ditë në fshatin Çiflik të Tetovës si pasoj e zjarrit është djegur një shtallë në të cilën ka pasur rreth 100 balla me kashtë.

Ekipet e zjarrfikësve menjëherë pas marrjes së alarmit kanë intervenuar në objektin i cili rrezikonte djegëjen e shtëpive përethë këtij objekti.

Banorët e fshatit Çiflik edhe pse të kënaqur me intrevinimin e shpejtë të zjarfikësve të Tetovës kërkojn që edhe në komunën e Zhelinës të ketë një njësi zjarfikësve e cila do të jetë e gatëshme tju ndihmojë qytetarëve në këto raste të cilët në këtë rajon janë të shpeshta.

Rrugët e ngushta në fshatin Çiflik dhe pamundësia e manovrimit nga ana e automjeteve të zjarit sot nga një auto sisternë kur po tetoheshte të afrohet tek vendi kritik është lënduar një fëmijë 10 vjeçar i cili menjëher është transferuar në spitalin klinik të Tetovës ku i është dhën edhe ndihma e parë mjekësore. Organet kompetete në vendin e ngjarjes janë duke konstaruar arsyjet e zjarit dhe janë duke konstuar dëmet e shkaktuara matriale.

  

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *