Home / Lajme / Maqedoni / 5 të vdekur në afërsi të Shkupit gjatë një aksidenti

5 të vdekur në afërsi të Shkupit gjatë një aksidenti

Shkup, 11 Tetor – Sipas policisë, automjeti i markës “BMW” në të cilin gjendeshin pesë të rinj me iniciale A.S, B.S, G.Gj, ZH.K dhe F.B, të gjithë të moshës 27 dhe 28 vjeçare ka humbur kontrollin dhe doli jashtë rrugës duke goditur bodrumin e godinës në afërsi, dhe nga goditja të gjithë kanë vdekur në vend.

Aksidenti rëndë ka ndodhur sot rreth orës 3.00 të mëngjesit në afërsi të vendit të quajtur “Rampa” në Shkup, ku ka marr jetën e pesë personave, kanë pohuar nga Ministria e Punëve të Brendshme, transmeton Telegraf.mk.

Sipas policisë, automjeti i markës “BMW” në të cilin gjendeshin pesë të rinj me iniciale A.S, B.S, G.Gj, ZH.K dhe F.B, të gjithë të moshës 27 dhe 28 vjeçare ka humbur kontrollin dhe doli jashtë rrugës duke goditur bodrumin e godinës në afërsi, dhe nga goditja të gjithë kanë vdekur në vend.

Policia ende inspekton vendin e aksidentit dhe për disa orë trafiku zhvillohej me vështirësi.

Gjithashtu lexo

“Çështja mes Shkupit dhe Beogradit shkakton shqetësime në Athinë”

Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se diplomatët grek me shqetësime i ndjekin ngjarjet në Ballkan, pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *