Home / Lajme / Maqedoni / 880 mijë euro për 9 muze dhe 2 luanë në “Shkupi 2014”

880 mijë euro për 9 muze dhe 2 luanë në “Shkupi 2014”

Shkup, 1 tetor – Prej sot në kuadër të projektit “Shkupi 2014” do të vendosen edhe 9 muze të artit dhe 2 figura të luanëve në kolonadën antike të quajtur “Maqedonia e pavarur”.

Teatri me kolonadën antike, e cila do të jetë e lartë 8 metra, me shpejtësi të madhe po ndërtohet në hapësirën mes Agjencisë për komunikime elektronike dhe policisë financiare.

Është parashikuar që ndërtimi i këtij objekti të kushtojë 880 mijë euro. Vetëm 412 mijë euro do të jepen për derdhjen në bronzë të këtyre skuplturave. (Zhurnal)

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *