Home / Lajme / Maqedoni / Aksident në rrugën Shtip-Koçani, një i vdekur, tre të plagosur

Aksident në rrugën Shtip-Koçani, një i vdekur, tre të plagosur

04 Tetor – Aksident i rëndë automobilistik në të cilin janë lënduar katër persona ndodhi në mëngjesin e sotëm rreth orës 9:00 në rrugën rajonale Shtip- Koçani. Në aksidentin rrugor kanë qenë dy automjete motorike “Matis” dhe “Pikap”.

Sipas informatave të para nga Spitali i Shtipit, në aksident janë lënduar rëndë katër udhëtar, ndërsa njëri prej tyre nga ndërruar jetë.

Komandanti i njësisë së zjarrfikësve, Kire Patrakliski thotë se edhe shërbimi zjarrfikës ka intervenuar gjatë nxjerrjes së udhëtarëve nga automobilat.

Policia ka kryer kontroll në vendin e ngjarjes pas së cilës do të konfirmohet se cilat janë arsyet e aksidentit rrugor.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *