Home / Sport / Bayerni barazon dhe ngjitet në krye

Bayerni barazon dhe ngjitet në krye

Superndeshja e javës së tetë në Bundesligë Bayer Leverkusen-Bayern Munchen mbyllet në barazim 1-1.

Dy ekipet rivale për titullin kampion në Gjermani kanë ndarë nga një pikë me njëra-tjetrën në “Bayer Arena” në një sfidë plot emocion dhe të dominuar nga bavarezët.

Miqtë kaluan të parët në avantazh me anë të Toni Kroos në minutën e 30 por gëzimi i tyre zgjati vetëm pak sekonda pasi Leverkusen barazoi në minutën e 31 me anë të Sidney Sam. Me këtë barazim Bayern ngjitet në krye me 20 pikë duke lënë pas me një pikë më pak Bayer Leverkusen dhe Borussia Dortmund.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *