Home / Lajme / Maqedoni / Cërvenkovski nuk komenton paralajmërimet për arrestimin e tij

Cërvenkovski nuk komenton paralajmërimet për arrestimin e tij

6 tetor-Paralajmërimi u bë nga analisti dhe drejtuesi i ‘Transparency Maqedonia’, Sasho Ordanovski. Nga kabineti i Cërvenkovskit kanë bërë të ditur se ai nuk ka ndonjë qëndrim apo për të dhënë komente mbi këto paralajmërime.

Ish-lideri i partisë opozitare LSDM, Branko Cërvenkovski nuk komenton akoma paralajmëriemt për mundësinë e arrestimit të tij në fillim të muajit të ardhshëm, si pjesë e dyshimeve në kuadër të operacionit të nisur policor i koduar “Spiuni”.

Paralajmërimi u bë nga analisti dhe drejtuesi i ‘Transparency Maqedonia’, Sasho Ordanovski. Nga kabineti i Cërvenkovskit kanë bërë të ditur se ai nuk ka ndonjë qëndrim apo për të dhënë komente mbi këto paralajmërime.

Ordanovski ka theksuar se arrestimi i Cërvenkovskit do të jetë një skenar i pushtetit, pasi që sipas tij, partia në pushtet VMRO-DPMNE dëshiron që ta përdor këtë për zgjedhjet e parakohshme të pranverës.

Gjithashtu lexo

Foure mbështet reformat në OBRM-PDUKM (Foto)

Ish-euroambasadori në Maqedoni, Erwan Foure, përmes një shënimi të shkurtër në Maqedoni, ka përshëndetur iniciativën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *