Home / Lajme / Maqedoni / Digjet flamuri maqedonas në Gostivar

Digjet flamuri maqedonas në Gostivar

Gostivar, 12 Tetor – Digjet flamuri maqedonas mbrëmë para ndërtesës së drejtorisë së hidrocentralit “Mavrovë” në Gostivar.

Policia theksoi se person i panjohur ka djegur flamurin shtetëror, që po valonte para ndërtesës së kësaj ndërmarrje. Rasti është lajmëruar nga roja i ndërtesës, i cili sot ka informuar autoritetet policore. Ndërkohë, nuk janë djegur dhe dëmtuar flamuri shqiptar dhe flamuri i ndërmarrjes që ishin pranë atij shtetëror.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *