Home / Lajme / Maqedoni / Digjet Hotel Graniti në Kodrën e Diellit (VIDEO)

Digjet Hotel Graniti në Kodrën e Diellit (VIDEO)

Kodra e Diellit, 08 Tetor – Pas shpërthimit të zjarrit është njoftuar njësia e zjarrfikësve të cilët janë drejtuar me automjete që të shuajnë zjarrin. Në shuarjen e zjarrit kanë marrë pjesë 10 zjarrfikës të cilët kanë luftuar me zjarrin më shumë se dy orë dhe i njejti është vënë nën kontroll, njofton Tv Koha. Ekipi i Televizionit Koha sot ishte ne vendngjarje duke siguruar pamje ekskluzive nga djegia e Hotelit.

Zjarri ka rënë fillimisht në pjesën ku ndodhet restoranti, ndërsa më pas është zgjeruar në pjesët e tjera të objekti, duke përfshirë edhe konstruksionin e çatisë, njofton Tv Koha.

Pas shpërthimit të zjarrit është njoftuar njësia e zjarrfiëksve të cilët janë drejtuar me automjete që të shuajnë zjarrin. Në shuarjen e zjarrit kanë marrë pjesë 10 zjarrfikës të cilët kanë luftuar me zjarrin më shumë se dy orë dhe i njejti është vënë nën kontroll, njofton Tv Koha.

Ekipi i Televizionit Koha sot ishte ne vendngjarje duke siguruar pamje ekskluzive nga djegia e Hotelit.

Në orët e vona të pasditës në kodrën e Diellit kanë arritur ekipet e hetimit nga SPB-ja dhe nga Gjykata, të cilët punojnë për zbardhjen e detajeve se prej çka është shkaktuar zjarri në këtë hotel, njofton Tv Koha.

Më gjërësisht na ndiqni në edicionet informative në Ora 17,30 dhe ora 21.00.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *