Home / Lajme / Maqedoni / Dizeli shtrenjtohet për një, benzina për gjysmë denari

Dizeli shtrenjtohet për një, benzina për gjysmë denari

21 tetor-Çmimi i ri në pakicë i Eurosuper BS-95 do të jetë 78,50 denarë, i Eurosuper BS-98 do të jetë 80 denarë për litër. Eurodizeli do të shitet për 70,50 denarë, ndërsa vaji ekstra i lehtë për amvisëri 50 denarë për litër.

Benzina shtrenjtohet për gjysmë denari, ndërsa dizeli dhe ekstra e lehtë për një denar, vendosi Komisioni rregullator për energjetikë.

Çmimi i ri në pakicë i Eurosuper BS-95 do të jetë 78,50 denarë, i Eurosuper BS-98 do të jetë 80 denarë për litër. Eurodizeli do të shitet për 70,50 denarë, ndërsa vaji ekstra i lehtë për amvisëri 50 denarë për litër.

Çmimi me pakicë i mazutit M-1 NS ulet dhe do të jetë 40,535 denarë për kilogram.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *