Home / Lajme / Maqedoni / Eduarta Gashi zgjidhet Miss Dardania 2013 (VIDEO)

Eduarta Gashi zgjidhet Miss Dardania 2013 (VIDEO)

Tetovë, 31 tetor – Mbrëmë në Tetovë është mbajtur Miss Dardania 2013. Epitetin e më të bukurës juria vendosi t`ia ndajë bukuroshes Eduarta Gashi nga Kosova.

Juria vendosi që Miss Press ti takojë Sevgil Rakipit.Miss Sharmi u zgjodh Arlinda Osmani kurse Miss fotogjenia Flaka Ramadani. Përcjellsja e parë ka qenë Dorentina Idrizi ndërsa përcjellsja e dytë e miss Dardanisë është përzgjedhur Xhesime Bafjari nga Tetovaa. Miss Dardania 2013 është mbajtur në diskotekën e njohur Golden Gate në Tetovë. Këtë eveniment e kanë sponsoruar Vitasol, ndërsa spoznor medial kanë qenë Tv Koha, Radio Bleta, Gazeta Koha, dhe shumë sponsor të tjerë. Përzgjedhja e Miss Dardanisë është përcjellur edhe me një program të pasur artistik, ku kanë marrë pjesë këngëtarë të njohur të estradës shqiptare, si Shpend Ameti, Rovena Stefa, humoristët nga Kosova dhe grupe vallëzimi. Organizator i këtij evenimenti ishte agjencioni i modës Inter Models nga Shkupi.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *