Home / Lajme / Rajon / El Salvadori njeh shtetin e Kosovës

El Salvadori njeh shtetin e Kosovës

05, Tetor – Shteti i El Salavadorit e çon në 105 numrin e shteteve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës.

Përmes një postimi në rrjetin Twitter, ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, konfirmon njohjen e Kosovës nga El Salvadori.

“Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në New York ka pranuar njoftimin e El Salvadorit për formalizimin e njohjes së Kosovës. Faleminderit El Salvadorit, qeverisë dhe popullit të saj”, ka shkruar Hoxhaj.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *