Home / Lajme / Maqedoni / FESTIVALI PËR FËMIJË ‘Bletëzat- 2013’ Shpalle konkurs (VIDEO)

FESTIVALI PËR FËMIJË ‘Bletëzat- 2013’ Shpalle konkurs (VIDEO)

Radio Bleta – Tetovë, shpall konkurs për pjesëmarrje në festivalin e 12-të me radhë BLETËZAT”-2013.

Të drejtë konkurimi kanë fëmijët deri në moshën 13 vjecare dhe autorë të këngëve për fëmijë, të papublikuara e me tekste nga bota e fëmijëve.
Këngët konkuruese dorëzohen të gatshme, të incizuara në CD e të shoqëruara me tekstin e këngës të shkruar në letër.
Vetëm këngët e pranuara nga këshilli artistik i festivalit do të konkurojnë për çmime në natën finale.
Materialet e gatshme duhet të dorëzohen në zyrat e Radio Bletës (drejtoria e festivalit), që gjenden në qendrën e re tregtare kati i dytë në Tetovë.
Konkursi është i hapur deri me datë 20 Nëntor 2013.

Informata në tel: 070/224-113 dhe 044/331-287

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *