Home / Sport / Guardiola po i lodhë të gjithë me posedim

Guardiola po i lodhë të gjithë me posedim

Në 5 ndeshjet e fundit të Bayern, skuadra bavareze ka mesatare prej 75% të mbajtjes së topit. Bayer Leverkusen ishte skuadra e fundit që Bayern e shtëtiti në fushë duke patur topin në këmbë 73% të kohës.

Pep Guardiola tani e ka perfeksionuar lojën me Bayern Munchen. Trajneri i famshëm spanjoll ka arritur që të fus në sistem lojën me posedim dhe pasime të shumta duke ua vështirësuar lojën kundërshtarëve të tij.

Në 5 ndeshjet e fundit të Bayern, skuadra bavareze ka mesatare prej 75% të mbajtjes së topit. Bayer Leverkusen ishte skuadra e fundit që Bayern e shtëtiti në fushë duke patur topin në këmbë 73% të kohës.

Ajo që po e karakterizon lojën e Guardiolës me Bayernin është sistemi me 8 lojtarë në aksion të cilët shpeshherë bëjnë pasime në një zonë të ngushtë para se të krijojnë një kundërsulëm.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *