Home / Sport / Hoennes i përgjigjet Ibrahimoviqit për Guardiolën

Hoennes i përgjigjet Ibrahimoviqit për Guardiolën

Sulmuesi i PSG-së akuzoi trajnerin spanjoll se gjatë qëndrimit të tij në Barcelonë, nuk ishte tip i hapur me lojtarët.

Kritikat e Zlatan Ibrahimoviç ndaj Pep Guardiolës, nuk i kanë pëlqyer numrit një të Bayern Munichut, Uli Hoennes.

Sulmuesi i PSG-së akuzoi trajnerin spanjoll se gjatë qëndrimit të tij në Barcelonë, nuk ishte tip i hapur me lojtarët.

“Ne mendojmë ndryshe nga Ibrahimoviç. Ne jemi të kënaqur me punën e Pep Guardiolës dhe me marrëdhëniet që ai krijon me futbollistët”, ka thënë ai.

“Ai kurrë nuk ka ditur ta pranojë faktin se nuk përshtatej te Barcelona. Asnjë skuadër nuk ka qenë e lumtur me të. Kudo që ai ka shkuar, ka sjellë me vete probleme”, Hoennes.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *